Plastyka brzucha

Plastyka brzucha

Plastyka brzucha

Zabieg plastyki powłok brzusznych kojarzy się ze skutecznym sposobem pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej i skóry. To prawda, jednak zastosowań tej procedury jest znacznie więcej. Przede wszystkim, nie jest to zabieg zarezerwowany wyłącznie dla kobiet. Mężczyźni również decydują się na plastykę brzucha, np. w przypadku szybkiej utraty wielu kilogramów w krótkim czasie. W głównej mierze jednak jest to zabieg wykonywany przez kobiety po urodzeniu dziecka, które pragną wrócić do wyglądu sprzed przebytej ciąży. Nawet przy wysokim poziomie aktywności fizycznej i restrykcyjnych dietach, niemożliwe jest kontrolowanie niektórych aspektów wyglądu ciała. Właśnie dlatego warto skorzystać z pomocy chirurga plastycznego i skutecznie pozbyć się niechcianych mankamentów okolic brzucha. Poza przesłankami typowo estetycznymi, plastyka powłok brzusznych może być wykonywana ze wskazań typowo zdrowotnych. Należą do nich przepukliny oraz rozstęp mięśni prostych brzucha.

Co daje zabieg plastyki powłok brzusznych?

Operacja plastyki brzucha powinna być ostatnią opcją w drodze do upragnionej sylwetki, kiedy wiadomo, że inne możliwości nie przyniosły upragnionych rezultatów. W przypadku korekty wyglądu brzucha po ciąży konieczne jest zaczekanie roku od porodu. Jest to czas, w którym ciało samodzielnie przybiera swoją „pociążową” formę, a operacja musi zostać przeprowadzona na jej ostatecznej wersji, aby efekty były trwałe. W tym przypadku, zabieg plastyki powłok brzusznych często łączy się z liposukcją i jednoczesnym liftingiem piersi dla całościowego polepszenia wyglądu ciała po urodzeniu dziecka (Mommy makeover). Plastyka powłok brzusznych to zazwyczaj zabieg trzyetapowy, ale zawsze dopasowywany indywidualnie do potrzeb i oczekiwań Pacjenta. Składa się z wyszczuplającej liposukcji, przywrócenia pierwotnego stanu mięśni prostych brzucha oraz korekty ilości skóry. Po operacji brzuch jest wyraźnie odchudzony, skóra ponownie napięta, a powłoki brzuszne wzmocnione.

Plastyka brzucha
Plastyka brzucha

Zabieg plastyki brzucha i rekonwalescencja

Celem zabiegu nie jest odchudzanie. Jest to ostateczna procedura terapeutyczna umożliwiająca poprawę stanu zdrowia fizycznego i psychicznego. Z tego względu Pacjenci z nadwagą (BMI powyżej 25) muszą zrzucić kilogramy, aby zostać zakwalifikowanym do zabiegu. Aby zostać dopuszczonym do operacji konieczne jest wykonanie badań laboratoryjnych oraz uzyskanie akceptacji anestezjologa do zastosowania znieczulenia ogólnego. Operacja jest inwazyjna, dlatego Pacjent pozostaje w Klinice z reguły 1 dobę po zabiegu. Przez cały okres gojenia konieczne jest noszenie specjalistycznego pasu uciskowego, który zapewni prawidłowy zrost tkanek. Przez około 2 tygodnie od wykonanego zabiegu na brzuchu mogą być widoczne zasinienia i obrzęki. Czucie również może być upośledzone i stopniowo będzie wracać do naturalnego stanu. Przez pierwszy miesiąc od operacji konieczna jest bezwarunkowa rezygnacja z uprawiania sportu. W celu umożliwienia prawidłowego gojenia konieczny jest odpoczynek. W tym czasie najważniejszy jest kontakt z chirurgiem podczas wizyt kontrolnych, które pozwolą kontrolować postępy gojenia się ran.

Stosuj się do zaleceń lekarza

Zabieg znacząco ingeruje w tkanki powłok brzusznych, dlatego obarczony jest ryzykiem wystąpienia powikłań. Są to m.in. powstawanie krwiaków, tworzenie się podskórnych zastojów płynu, infekcja nieprawidłowo gojącej się rany lub martwica jej skrajnych końców oraz zbyt intensywne bliznowacenie. Aby zmniejszyć ryzyko powikłań należy ściśle stosować się do zaleceń chirurga omawianych podczas regularnych wizyt kontrolnych.

Plastyka brzucha
Pamiętaj
  • Mommy makeover to procedura w której łączymy kilka zabiegów, skupiając się na przywróceniu ciała Pacjentki do satysfakcjonującego wyglądu po przebytej ciąży lub ciążach. Możliwe jest połączenie zabiegu także z zabiegami ginekologii estetycznej.
  • Powikłania po zabiegu występują rzadko, ale aby im zapobiegać, nie bagatelizuj zaleceń lekarskich.
  • Na konsultacji opowiedz o swoich potrzebach, jaki efekt Cię interesuje, a dobierzemy wtedy odpowiednie rozwiązania.

Skontaktuj się z Lekarzem Michałem Pasińskim i sprawdź listę współpracujących klinik

Skontaktuj się