Zabiegi anti-aging

Zabiegi anti-aging

ZABIEGI ANTI-AGING

Starzenie się skóry to fizjologiczne zjawisko, któremu nie da się zapobiec. Wraz z wiekiem spada aktywność fibroblastów. Są to komórki występujące w skórze właściwej, których podstawową funkcją jest synteza kolagenu i elastyny. Obie te substancje odgrywają kluczową rolę w utrzymywaniu prawidłowej struktury przestrzennej organu skórnego. Z tego powodu ich pogłębiające się niedobory widocznie odbijają się na powierzchni cery. Skóra zdrowa, to przede wszystkim skóra nawilżona. Rolę rezerwuaru wody w warstwach skóry odgrywa kwas hialuronowy. Niestety jego stężenie również ulega stopniowemu obniżeniu, przez co skóra nie może prawidłowo funkcjonować, co można zauważyć w jej wyglądzie. Wiotka, opadająca, ziemista skóra oraz pojawiające się zmarszczki to cechy nie do przeoczenia, szczególnie na własnej twarzy. Nowoczesna medycyna estetyczna przygotowała wiele skutecznych i różnorodnych rozwiązań tych problemów, aby każdy mógł cieszyć się nawet najkrótszym spojrzeniem w lustro. Zabiegi anti-aging to przede wszystkim bezinwazyjne sposoby na odwrócenie wyrządzonych zębem czasu szkód. Cechuje je kompleksowość działania. Nie tylko pozwalają uzyskać szybkie efekty, ale również dbają o poprawę wewnętrznej kondycji skóry poprzez wykorzystanie jej własnych mechanizmów naprawczych. Dzięki temu poza estetycznymi rezultatami niosą za sobą aspekt prozdrowotny. Jest to szczególnie ważne dla zabezpieczenia cery przed stresem środowiskowym i jak najdłuższego utrzymania pełnych efektów zabiegu.

Bogactwo składników aktywnych

Aby skóra mogła pracować w pełni sił potrzebne jest paliwo. W tym przypadku są to różnorodne substancje chemiczne, takie jak witaminy, minerały czy kwasy. Zadaniem skóry jest ochrona organizmu przed nieprzyjaznym środowiskiem zewnętrznym, dlatego z natury jest praktycznie nieprzepuszczalna. Ma to ogromne znaczenie w kontekście stosowanych kosmetyków. Pomimo zbalansowanego składu i obecności silnych składników aktywnych nigdy nie będą mogły zadziałać w pełni. Klasyczne podanie iniekcyjne rozwiązuje ten problem. Wstrzyknięcie specjalistycznych preparatów gwarantuje dotarcie substancji czynnych bezpośrednio do miejsca docelowego, czyli skóry właściwej. Dzięki temu zniwelowana zostaje kwestia zatrzymywania związków wielkocząsteczkowych przez warstwy naskórka. W celu przeciwdziałania starzeniu się skóry wykorzystuje się najczęściej wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego lub z dodatkiem hydroksyapatytu wapnia. Oba preparaty dają efekt natychmiastowego wygładzenia i napięcia skóry oraz redukują widoczność zmarszczek. Jest to zasługa dedykowanego żelu stanowiącego bazę wypełniacza. Szczegółowy schemat działania zależy od składnika aktywnego. Uzupełnienie deficytów kwasu hialuronowego przekłada się na przywrócenie prawidłowego nawilżenia skóry, które objawia się przede wszystkim promienną i wypoczętą cerą. Hydroksyapatyt wapnia wykazuje zdolność stymulowania produkcji kolagenu, a więc skóra odzyskuje elastyczność i jędrność. Inną równie ważną grupą substancji podawanych w głąb skóry są stymulatory tkankowe. Stanowią one mieszaninę związków, które wykazują zdolność promowania procesów regeneracyjnych skóry. Wysoka zawartość polinukleotydów sprawia, że stale dzielące się komórki mogą bez przeszkód powielać DNA bez ryzyka nieprawidłowości, a aminokwasy gwarantują nieskrępowaną syntezę białek. Dzięki dostarczeniu biostymulatorów, skóra dostaje wszelkie niezbędne narzędzia, aby skutecznie przeprowadzić proces rewitalizacji oraz utrzymać jego efekty. Pojedyncze składniki aktywne lub ich mieszaniny można także podawać podczas zabiegu mezoterapii igłowej. Procedura polega na wstrzyknięciu przygotowanego preparatu w głąb skóry przy pomocy bardzo cienkiej igły. Dzięki szerokiej możliwości personalizacji składu mieszanki efekty w pełni odpowiadają indywidualnym potrzebom Pacjenta. Dobroczynne działanie związków chemicznych na osłabioną procesem starzenia się skórę wykorzystuje się również podczas peelingów. Pozwalają one na dokładne pozbycie się złogów martwego naskórka, oczyszczenie i obkurczenie porów, zmniejszenie widoczności przebarwień i blizn, a nawet wygładzenie zmarszczek. Wszystko zależy od składu peelingu i stężeń składników aktywnych. Profesjonalne peelingi chemiczne cechuje wysoka intensywność działania, która jest nie do osiągnięcia z pomocą drogeryjnych odpowiedników.

Zabiegi anti-aging
Zabiegi anti-aging

Zaawansowana nauka

Poza chemią medycyna estetyczna zainteresowała się fizyką. Dzięki temu opracowano nowatorskie metody opierające się na wykorzystaniu światła, ciepła czy też fal radiowych. Ze względu na brak konieczności stosowania igieł zabiegi te cechuje całkowita nieinwazyjność. Emitowane przez głowice zabiegowe odpowiednie impulsy penetrują struktury skóry w różny sposób pobudzając je do intensyfikacji pracy. Pracy, której konsekwencją jest poprawa wyglądu cery. Wiązki jednobarwnego światła znajdują zastosowanie w laseroterapii. Dotarcie lasera do tkanek głębokich daje możliwość przekształcenia uwolnionej energii na energię biologiczną. Stymuluje ona podziały komórkowe oraz przyspiesza tempo procesów metabolicznych. Dzięki temu ilość komórek wzrasta, a jednocześnie zwiększają się ich możliwości syntezy związków niezbędnych do utrzymania prawidłowej struktury przestrzennej skóry. Efekty takiego zabiegu pojawiają się wraz z upływem czasu i są one wynikiem naturalnych procesów komórkowych. Kolejnym rozwiązaniem, które również poza klinikami medycyny estetycznej często gości w gabinetach fizjoterapeutów, jest radiofrekwencja. Urządzenie zabiegowe emituje fale radiowe o wysokiej częstotliwości, które stanowią źródło regeneracyjnej energii dla tkanek. Wzrasta produkcja kolagenu i elastyny oraz poprawia się mikrokrążenie skórne. Zapewnienie prawidłowego przepływu krwi umożliwia odpowiednie odżywienie i dotlenienie komórek, a co za tym idzie – ich sprawne funkcjonowanie. Wywołanie samonaprawy skóry poprzez fale radiowe skutkuje spłyceniem zmarszczek, ujędrnieniem skóry oraz odmłodzeniem owalu twarzy.

Pamiętaj!
  • Zatrzymywanie procesów starzenia się skóry jest czasowe. Dlatego warto wybrać lekarza prowadzącego, który będzie planował kolejne kroki w holistyczny sposób.
  • Terapie łączone w dziedzinie anti-aging to aktualnie najmocniejszy trend, a to dzięki spektakularnym rezultatom jakie pozwalają osiągnąć.
  • Estetyka to pojęcie względne. Jasno komunikuj na wizycie u lekarza medycyny estetycznej swoje oczekiwania.
  • Większość zabiegów nie daje natychmiastowych rezultatów, proces przebudowy skóry pogłębia się z czasem. Zachowaj cierpliwość.

Skontaktuj się z Lekarzem Michałem Pasińskim i sprawdź listę współpracujących klinik

Skontaktuj się